startuje za:

Poznaj kod rabatowy 2h przed innymi

Podczas czarnego tygodnia gwarantujemy

codziennie nowe, wyselekcjonowane, najlepsze oferty w atrakcyjnych cenach

co najmniej 500 unikalnych
produktów w promocji

łaczną sumę rabatów o kwocie
przekraczającej 1 000 000 zł

Kiedy odbędzie się czarny piątek?

Black Friday to już praktycznie świecka tradycja w wielu krajach świata i oficjalny początek wielkich, przedświątecznych wyprzedaży. Data Czarnego Piątku jest ruchoma, ale zawsze jest to pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia – Czarny Piątek 2020 odbędzie się 27 listopada. Taki termin nie jest wcale przypadkowy. Black Friday przywędrował do Europy ze Stanów Zjednoczonych, w których to właśnie w ostatni czwartek listopada obchodzone jest Święto Dziękczynienia, a po nim następuje rozpoczęcie przedświątecznych wyprzedaży.

Każdego roku coraz więcej sklepów stacjonarnych i internetowych decyduje się na przyłączenie się do akcji wielkich wyprzedaży z okazji Czarnego Piątku. W morele.net wyprzedaże zaczną się nawet wcześniej i potrwają przez cały tydzień od 23 do 29 listopada! Będzie to więc nie tylko Black Friday, ale Black Week. Jest to bardzo dogodne rozwiązanie, ponieważ każdego dnia można będzie liczyć na zupełnie nowe oferty specjalne i obniżki. Czarny Tydzień to również wygodna opcja dla zapominalskich, którzy z jakiegoś powodu przegapią Black Friday 2020.

Na czym polega Czarny Piątek?

Wielkie święto wyprzedaży budzi co roku ogromne zainteresowanie wśród kupujących, a do akcji przyłączają się kolejne sklepy stacjonarne i internetowe. Wiele z nich decyduje się nawet na rozszerzenie akcji na cały Czarny Tydzień, a wyprzedaże każdego dnia obejmują coraz to nowsze grupy produktów. Na czym polega fenomen Czarnego Piątku? Black Friday lub nawet Black Week to najlepsze okazje do zakupów. To właśnie wówczas w sklepach można spodziewać się największych rabatów i wyprzedaży. W Stanach Zjednoczonych obniżki często sięgają nawet 70 lub 80 procent, co działa na kupujących, jak magnes. Niejednokrotnie można obserwować relacje z wyprzedaży, w których widać ogromne kolejki kupujących, którzy już od samego rana niemal szturmują sklepy. Nic dziwnego, że coraz więcej osób preferuje spokojniejsze i bezpieczniejsze zakupy online tego dnia.

Sklepy internetowe nie próżnują i również przygotowują świetne oferty z okazji Czarnego Piątku. Najczęściej już na kilka dni przed tą datą można spodziewać się reklam i newsletterów z zapowiedziami szczególnie atrakcyjnych ofert. Obniżki mogą sięgać również kilkudziesięciu procent – zdarzają się zarówno oferty redukujące ceny o połowę, jak również o 70 czy 80 procent. Wszystko zależy od polityki sklepu i od konkretnego towaru. Idea jest jednak taka, że w Black Friday ceny powinny być najniższe w roku, gdyż jest to święto zakupowe i najlepszy moment na zakup prezentów świątecznych. Sklepy stacjonarne i internetowe często decydują się na bardzo duże obniżki, by zrobić miejsce w magazynach na nowe kolekcje towarów, które pojawiają się przed świętami Bożego Narodzenia.

Na czym polega Black Week?
Co kupić podczas czarnego tygodnia?

Coraz więcej sklepów stacjonarnych i internetowych decyduje się na rozszerzenie akcji promocyjnych nie tylko na sam Czarny Piątek 2020, ale na cały tydzień. Na czym polega Czarny Tydzień i który dzień jest najlepszy na zakupy?

Każdy sklep ustala własne reguły i organizuje promocje według własnego uznania, ale zazwyczaj wygląda to tak, że podczas Black Week każdego dnia pojawiają się zupełnie nowe oferty specjalne. Jeśli więc planuje się kupić coś konkretnego, to nie warto zwlekać, gdyż kolejne dni mogą przynieść całkiem inne obniżki, a wybrany przedmiot może powrócić do swej pierwotnej ceny. Podczas całego Czarnego Tygodnia można spodziewać się ogromnych obniżek, ale ich kulminacja przypadnie właśnie na Black Friday 2020 – to właśnie wówczas ceny będą najniższe i najbardziej korzystne.

Obniżki na Black Friday lub Black Week pojawiają się w wielu sklepach praktycznie z każdej branży, ale nie wszędzie promocje są równie kuszące. Podczas tych wyprzedaży zdecydowanie warto rozejrzeć się nie tylko za prezentami świątecznymi, ale też za elektroniką, bo to właśnie sprzęty elektroniczne, AGD, RTV, komputery, smartfony i wiele innych urządzeń można wówczas kupić zdecydowanie taniej. Jeśli więc i tak planujemy wymianę telewizora na nowszy model albo zakup wydajniejszej karty graficznej, to właśnie podczas Black Week warto szukać dobrych okazji cenowych.

Historia Czarnego Piątku

Zgodnie z tradycją Czarny Piątek przypada na pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia i jest to równocześnie początek przedświątecznych wyprzedaży. Dlaczego jednak dzień ten określa się mianem Black Friday? Jaka jest geneza Czarnego Piątku i jego nazwy? Trudno o jednoznaczną odpowiedź na te pytania, gdyż za Czarnym Piątkiem stoi kilka historii, które nakładają się na siebie.

Nazwa Black Friday pojawiła się w mediach po raz pierwszy już w 1981 roku i miała jak najbardziej pozytywny wydźwięk. W materiałach, jakie wówczas emitowano, podkreślano ogromne wzrosty przychodów w sklepach tego dnia, a ponieważ zazwyczaj sprzedawcy notowali w księgach rachunkowych przy pomocy czarnego tuszu, dzień ten określono właśnie mianem Czarnego Piątku.

Inną historią, jaka jest związana z genezą Black Friday, jest kwestia ruchu ulicznego, a konkretniej ogromnych korków, jakie mają miejsce tego dnia. Pod centrami handlowymi i sklepami jest niemal czarno od samochodów i tłumów ludzi. Kierowcy autobusów oraz taksówkarze zaczęli więc określać ten dzień w roku mianem Czarnego Piątku.

Niektórzy wskazują również, że za nazwą Black Friday może stać również kwestia związana ze zwolnieniami. Ponieważ Święto Dziękczynienia wypada zawsze w czwartek, wiele osób decyduje się wziąć zwolnienie z pracy na piątek, by przedłużyć sobie weekend. W piątek, gdy zaczynają się wyprzedaże, a w sklepach pojawia się wielu klientów, spora część pracowników jest nieobecna, a to dla pracodawców i biznesu prawdziwie czarny scenariusz.

Czarny Piątek ma już długą historię i choć wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, to obecnie jest to święto zakupów obchodzone w wielu krajach na całym świecie. Niestety przy tej okazji bardzo często dochodzi do różnorodnych groźnych sytuacji, a szczególnie w amerykańskich centrach handlowych. Na szczęście, by zrobić udane zakupy w Czarny Piątek, nie trzeba nawet wychodzić z domu, gdyż w akcjach promocyjnych tego dnia bierze udział ogrom sklepów internetowych.

Poznaj kod rabatowy 2h przed innymi