startuje za:

Zapisz się do newslettera

Cyber Week 2020 to gwarancja

Rabatów do -97%

Produktów od 1 zł

Setek produktów
w obniżonych cenach

Kiedy wypada Cyber Monday?

W tak zwany Cyber Poniedziałek sklepy prowadzące sprzedaż internetową organizują ogromne promocje, w ramach których klienci mogą liczyć na spore obniżki cen. Co ważne, w odróżnieniu od Black Friday, dotyczą one wyłącznie towarów dostępnych online.

Warto nadmienić, że firmy decydują się na naprawdę znaczące wyprzedaże, w ramach których nowe produkty przeceniane są nawet o kilkadziesiąt procent! Nic więc dziwnego, że tak wiele osób czeka właśnie na ten dzień. W tym roku przypada on na poniedziałek 30 listopada, dlatego warto już teraz zacząć planować zakupy. Zwłaszcza że wiele sklepów decyduje się na rozszerzenie akcji promocyjnych.

W jakiś sposób? Między innymi poprzez połączenie dwóch wydarzeń – Black Friday i Cyber Monday. Dzięki temu zakupy możemy realizować nie tylko przez jeden dzień, ale kilka. Jest to oczywiście odpowiedź na ogromne zainteresowanie ze strony konsumentów, którzy często skarżyli się, że jeden dzień to zdecydowanie zbyt krótki czas, by skorzystać z obniżek. Zwłaszcza że wiele niektóre produkty rozchodzą się w błyskawicznym tempie. Oczywiście nic nie wskazuje na to, by w tym roku miało być inaczej. Wręcz przeciwnie.

Na czym polega Cyber Week?

Choć łączenie Czarnego Piątku z Cyber Poniedziałkiem jest powszechną praktyką, wiele sklepów decyduje się pójść o krok dalej, organizując cały tydzień promocji. Jest to tak zwany Cyber Week, w trakcie którego przeceniane są wybrane grupy produktów. Zazwyczaj cała akcja realizowana jest etapami. W jednym dniu sklep przecenia część towaru, rozszerzając ofertę promocyjną w dniach kolejnych. Co ważne, niektóre promocje mają charakter limitowany. Trwają tylko przez pewien czas lub dotyczą wyłącznie konkretnej liczby produktów. Nie warto więc czekać – jeśli coś szczególnie przypadnie Wam do gustu, najlepiej od razu przystąpić do zakupu.

Oczywiście Cyber Week, podobnie jak Cyber Monday, dotyczy sklepów internetowych. Staje się on niejako odpowiedzią na narzekanie części klientów, którzy boją się, że jeden dzień nie pozwoli im na skorzystanie ze dostepnych okazji.

Zwłaszcza gdy jest ich tak dużo. Rozłożenie akcji promocyjnej na cały tydzień zdecydowanie ułatwia zakupy. Znacznie łatwiej można wszystko zaplanować. Także w kontekście posiadanego budżetu, przeznaczonego na Cyber Week.

Co warto kupić podczas Cyber Monday?
Jakie produkty będą przecenione?

Cyber Poniedziałek to okazja nie tylko do zdobycia konkretnych produktów, na które do tej pory nie mogliście sobie pozwolić, ale również do polowania na trafione prezenty świąteczne. Na jakie towary szczególnie warto zwrócić uwagę?


Telewizory – najnowszy model z matrycą OLED, a może pierwszy Smart TV z obsługą rozdzielczości 4K?
Promocje obejmują urządzenia z każdej kategorii, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Urządzenia i akcesoria komputerowe – wymienić można tu chociażby słuchawki, myszki, klawiatury, monitory, podkładki, oprogramowanie czy też podzespoły komputerowe (procesor, karta graficzna, dysk twardy etc.).

Smartfony i tablety – w ramach Cyber Monday często obniżane są ceny największych hitów sprzedażowych – na przykład od Apple (będzie to okazja, by zdobyć nowy iPhone), Samsunga, Sony, Xiaomi czy Huawei.

Zabawki – sklep internetowy to najlepsze miejsce do tego, aby zakupić prezenty świąteczne dla swoich dzieci. Bez potrzeby zmagania się z tłumem chętnych.

Sprzęt dla graczy – kolejna szeroka kategoria, w której znajdą się między innymi konsole Microsoft Xbox oraz Sony PlayStation, rozmaite akcesoria, jak również gry na PS4, PS5, XONE, Series X czy PC.

Skąd wziął się Cyber Poniedziałek?

Jak wiele tego typu koncepcji, Cyber Monday został zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych. Każdego roku przypada na pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia. I choć początkowo miał on polegać na wyprzedażach organizowanych wyłącznie przez sklepy działające w USA, dość szybko rozprzestrzenił się też na inne państwa – mowa tu zwłaszcza o Japonii, a także Europie Zachodniej.

Obecnie Cyber Monday odbywa się niemal na całym świecie. Wiele osób porównuje go z Czarnym Piątkiem, jednak oba wydarzenia różnią się pod jednym względem. Black Friday związany jest bowiem z promocjami we wszystkich sklepach, natomiast Cyber Monday dotyczy wyłącznie sklepów internetowych.

Oba wydarzenia są niezwykle korzystne zarówno dla klientów, jak i samych firm. Ci pierwsi mogą zdobyć mnóstwo ciekawych produktów po znacznie niższych cenach, natomiast sklepy są w stanie wypracować znacznie większe zyski, a także pozbyć się nadmiaru towaru. Popularność tych akcji promocyjnych związana jest nie tylko z samymi obniżkami, ale również momentem, w którym do nich dochodzi. Bliskość Świąt Bożego Narodzenia sprawia, że wiele osób właśnie wtedy decyduje się na zakup prezentów choinkowych dla swoich bliskich.

Zapisz się do newslettera